Voetbalclub pakt baarden aan (Turkije)
-
16 nov 14
-
0 reacties
Voetballers van de Turkse vereniging Gençlerbirliği kunnen zware boetes tegemoet zien als zij hun baarden niet afscheren. De clubvoorzitter vindt de gezichtsbeharing namelijk echt niet kunnen.
“Sommige spelers zien eruit als studenten van een imamopleiding”, aldus Ilhan Cavcav. “Ik ben 80 jaar oud en moet me dagelijks scheren”. De Turk heeft daarom een boete op baarden ingesteld van 25.000 lire, omgerekend een kleine 9.000 euro.
Cavcav vindt volgens dagblad Hürriyet dat mannen met baarden een slecht rolmodel zijn voor de jeugd. Slaven Bilic, Olcay Şahan en Volkan Demirel noemde hij als “slechte voorbeelden”.
De voorzitter bepleitte het invoeren van een ban op de baard voor de gehele voetbalcompetitie van Turkije. Dit voorstel zou echter geblokkeerd worden door de UEFA, een organisatie waar Cavcav dan ook graag van af wil.
DF
Gerelateerd:
Turkse zangeres uit kritiek op hoofddoek
Tags: boete | islam | meningsuiting | sport | Turkije