Moslims ontvoeren hindoe-meisjes
Religieuze minderheden hebben het zwaar in Pakistan. Moslims kidnappen er jaarlijks onder meer zo’n duizend Hindoestaanse meisjes – ongeveer twintig per week. De tieners worden vervolgens via gedwongen huwelijken ‘geïslamiseerd’ of belanden in de prostitutie.
Vooral kinderen uit de lagere Hindoe-kasten worden slachtoffer van de praktijken, beweert mensenrechtencommissie HRCP. Islamitische meisjes zouden een veel geringere kans op ontvoeringen en dwanghuwelijken lopen.
“Plunderingen en het ontvoeren van de mannen is onze gemeenschap gewend”, zegt Bhawan Das tegen zender Aljazeera, “maar de kidnapping van onze dochters en vrouwen is te pijnlijk.”
De vertegenwoordiger van Pakistaanse Hindoes bespeurt een toename van het verschijnsel, een trend die hij koppelt aan groeiend religieus extremisme in het door soennitische islamieten gedomineerde land.
‘Ontvoerders hebben veelal politieke connecties’
De autoriteiten nemen aangiftes over verdwijningen, gedwongen bekeringen en dwanghuwelijken zelden serieus, klagen hindoes. Ontvoerders beschikken veelal over politieke connecties, wat de kans op een serieus politie-onderzoek verder verkleint.
Sommige islamitische leiders vinden het bovendien ‘een eer’ om meisjes te bekeren tot de islam. Hindoe-activisten zien het tenslotte als een groot gemis dat Pakistaanse rechters zich nooit uitspraken tegen het verschijnsel.
Pakistan herbergt ongeveer twee miljoen Hindoes, die met name de zuidelijke provincie Sindh bewonen. Degenen uit de hogere regionen van het kastenstelsel worden vooral gekidnapt om losgeld.
DF
Gerelateerd:
Pakistan: zelfmoord na groepsverkrachting
Jonge vrouw dood na groepsverkrachting
Pakistan: vrouw dood na groepsverkrachting
Zelfmoord meisje na verkrachtingen
Zusjes ontvoerd en verkracht in Pakistan
Christenmeisje trouwt moslim onder dwang
Tags: genocide | horror | huwelijk | islam | kind | ontvoering | prostitutie | terreur | vrouw