“Trots op belasting betalen”
“Ik ben er juist trots op zoveel belasting te betalen”, is een opmerking die zo nu en dan te beluisteren valt in discussies over de omvang van de overheid. Als manifestatie van het ‘Stockholmsyndroom‘ scheppen mensen op over het deel van hun inkomen dat ze niet vrij mogen besteden.
In Groot-Brittannië lijkt zelfs een maatschappelijke beweging te ontstaan die winkels boycot van koffieketen Starbucks en andere multinationals die fiscale sluiproutes gebruiken.
Columnist van De Volkskrant Peter de Waard noemt dit zelfs een ‘sexy actiedoel‘, vergelijkbaar met slaven-chocola en dergelijke fairtrade producten.
“Dat biedt kansen, want de politiek is ondanks alle beloftes nooit in staat geweest iets aan het probleem van de belastingontwijking te doen. Soms kan het volk meer bewerkstelligen dan politici.”
In toenemende mate lijken Europeanen aan een collectieve slaven-psychose te lijden.
DF
Tags: belasting