Hotel Moskou wordt halal
De Russische toeristensector heeft het zwaar dankzij de westerse sancties, dus doen bedrijven er alles aan om te overleven. Een hotel onderneemt zelfs een poging meer islamitische gasten aan te trekken.
Daartoe biedt hotel Aerostar (Moskou) een speciale ‘halal-service’ aan. Er is een gebedsruimte voor moslims, een koran ligt op het nachtkastje en men serveert geen spek bij het ontbijt.
Volgens Gulf News ontvangt de horecagelegenheid jaarlijks zo’n 5.000 islamieten, vooral uit Iran. “We willen dat alle gasten zich hier thuis voelen”, zegt manager Lyubov Shiyan. Het kostte zijn hotel veel moeite om het certificaat halal te verwerven, maar uiteindelijk lukte dat. Er werden twintig hotelkamers voorzien van gebedsmatten en een plek voor rituele wassing, en ook liggen er kompassen, zodat men weet in welke richting Mekka ligt. Zelfs de shampoo en zeep zijn halal, beweert het hotel.
Bezoekersaantallen uit het westen – met name de VS en Groot-Brittannië – zijn sinds de Oekraïne-crisis gedaald met 30 tot 50 procent.
DF