Doden bij aanslag op sjiieten Nigeria
Een ceremonie van sjiitische moslims in Noordoost-Nigeria is maandag ruw verstoord door een zelfmoordaanslag. Zo’n twintig doden vielen daarbij te betreuren in de plaats Potiskum.
De BBC maakt melding van ongeveer vijftig gewonden. Een terrorist had zich tussen de menigte gemengd en explodeerde vervolgens. Vooral vrouwen en kinderen zouden zijn geraakt, schrijft Vanguard News.
De ceremonie was georganiseerd ter ere van Asjoera. Sjiieten herdenken dan dat in het jaar 680 hun leider Husein en zijn familie door soennieten werden uitgemoord. Deze slachtpartij dreef beide stromingen verder uit elkaar.
De aanslag van maandag werd nog niet opgeëist, maar Boko Haram geldt als belangrijkste verdachte. Terreurdaden van deze soennitische radicalen, die sinds 2009 actief zijn, kostten jaarlijks aan duizenden mensen het leven. De bende ziet sjiieten als niet-moslims.
DF
Gerelateerd:
Nigeria vangt hoge spion Boko Haram
Boko Haram kidnapt weer meisjes Nigeria
Boko Haram moordt, bedreigt olie-export