‘Love-death critter’, Amsterdamse stickers
-
14 mei 14
-
0 reacties
Het verwerken van contrasten in kunst is een bijzondere manier om de aandacht te trekken. De lieftallige konijntjes van de ‘Bunny Brigade‘ met hun soms vervaarlijk ogende tanden en de schattige monstertjes die straatkunstenaar ‘Jest‘ door Amsterdam verspreidt, vormen daarvan slechts enkele voorbeelden.
Een nieuwe loot aan deze boom bestaat uit stickers waarop een ogenschijnlijk zeer olijk wezentje is afgebeeld. Dergelijke straatkunst tref je pas een klein jaar aan in ‘s lands hoofdstad en bestaat uit schepsels in verschillende kleuren en met een veelheid aan gelaatsuitdrukkingen.
Op een van de stickers staan twee van zulke wezentjes afgebeeld die elkaar romantisch zoenen. Kijk je echter van naderbij, dan zie je een doodshoofd subtiel verwerkt in de strik die ‘het vrouwtje’ op haar hoofd draagt.
Het kostte me zelfs enige ogenblikken om een andere sticker uit de reeks te herkennen als behorende tot dit soms morbide logo. De afbeelding heeft ongeveer dezelfde omtrek als de rest, maar bestaat slechts uit een skelet.
DF