Dochter (16) burgemeester Moskou bezit woning $5.3 mln
Het is gevestigd aan Rochdelskaya Ulitsa in hartje Moskou, waar vastgoed zo’n $ 20.000 per vierkante meter kost, en staat bekend als ‘het witte huis’.
Deze bijnaam kreeg dit luxueuze appartementencomplex niet alleen wegens zijn witte gevel maar ook omdat het veel hoogwaardigheidsbekleders huisvest.
Sinds enkele dagen is het gebouw in het nieuws, nadat oppositieleider Alexej Navalny bekend maakte dat de 16-jarige dochter van burgemeester Sergei Sobyanin er een woning bezit van ruim 300 vierkante meters.
Deze Olga Sobyanina zou in 2010 eigenaar van het appartement zijn geworden, na een “privatisering” waar sommigen hun bedenkingen bij hebben.
De woning zou zes maal zoveel kosten als (papa) Sobyanins totale inkomen van de laatste tien jaar, zo’n 5.3 miljoen Amerikaanse dollars.
Sobyanin zou het appartement al sinds 2006 bezitten om het vervolgens te “privatiseren”, aldus een van zijn woordvoerders.
Hoewel huidige wetgeving dergelijke privatiseringen van staatseigendom verbiedt, blijken politici via een ‘juridisch hiaat’ in staat te zijn geweest om de regels te omzeilen.
Hiertoe maken ze gebruik van een bepaling uit de woningwet die specifiek bedoeld is als steun aan weeskinderen, chronisch zieken en mensen die hun huis verloren in een brand, aldus de lokale politicus Oleg Shein.
Volgens jurist Alexej Dolgov zijn er weliswaar uitzonderingen op de regel, maar over deze specifieke “privatisering” bestaat vreemd genoeg geen enkel officieel document.
DF
P.S.: en de oudste dochter van Sobyanin bezit volgens Navalny een appartement ter waarde van $3.5 miljoen in St. Petersburg
Gerelateerd:
‘Rusland: politieke snollen zijn beledigd‘
‘Schaap gegijzeld bij aanval op restaurant in Moskou’
‘‘Pedofielen’ willen aftreden kinder-ombudsman‘
‘Horror in Rusland: adoptie & wodka‘
‘Poetins corruptie en de Russische volksaard‘
‘Leningrad verbiedt opblaaspoppen-race‘
‘Vice-premier Rusland: “Madonna is bejaarde hoer”‘
‘(L)overheid: de staat als pooier’